other bg

لیزر دایود الکس ان دی یاگ چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 دستگاه لیزر دایود الکس ان دی یاگ

دستگاه لیزردایود الکس ان دی یاگ یک روش جدید برای حذف موهای زائد است. دستگاه های لیزر اولیه برای پوست های روشن عملکرد بهتری داشتند و امکان رفع موهای زائد برای پوست های برنزه شده وجود نداشت. بزرگترین مزیت دستگاه لیزر دایود الکس ان دی یاگ این است است که روی تمام انواع پوست، به ویژه پوست های برنزه و تیره به شیوه ای موثر عمل می نماید و این قابلیتی است که سایر دستگاه ها قادر به انجام آن نیستند.

دستگاه لیزر دایود الکس ان دی یاگ با پالس بلند ۱۰۶۴ نانومتری روش بی‌خطر و موثر در از بین بردن طولانی مدت موهای زائد برای افراد با پوست تیره است.دستگاه لیزردایود الکس ان دی یاگ یک طول موج نزدیک به مادون قرمز را تابانده، که موجب می‌شود بطور عمیق به پوست نفوذ کرده و توسط رنگدانه‌ی مو جذب شوند بدون اینکه بر بافت‌های اطراف تاثیر ‌گذارد، و در عین حال لیزر ان دی یاگ از رشد موی جدید جلوگیری می‌کند. ان دی یاگ یک روش سریع‌ است، که نیاز به جلسات درمان کمتر دارد و راحت‌تر نیز می‌باشد.

از آنجایی که تفاوت طول موج دایود و الکساندریت، تنها حدود 55 نانومتر است، افرادی با پوست‌های تیره‌تر می‌توانند برای داشتن لیزر موهای زائد ایمن‌تر از دستگاهی با طول موج بالاتر مانند ان دی یاگ هم کمک بگیرند.

این لیزر به دلیل بالا بودن طول موج، کمترین میزان سوختگی را در پوست‌های سبزه و تیره ایجاد می‌کند و از این روست که ایمن‌ترین دستگاه برای رفع موهای زائد افرادی با پوست‌های خیلی تیره محسوب می‌شود. این روزها، بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته رفع موهای زائد دارای هر 2 طول موج الکساندریت و ان دی یاگ هستند تا بتوان طول موج را براساس نوع رنگ پوست بیمار تعیین کرد.

در واقع لیزر یاگ در دسته لیزرهای حالت جامد قرار می گیرد و به طور کلی دو طول موج تولید می کند، یکی در محدوده مادون قرمز (1064 نانومتر) و دیگری یک پرتو دوم از طول موج 532 نانومتر، که حالت دوم برای اصلاح ضایعات پوستی مفید است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با دستگاه لیزردایود الکس ان دی یاگ به عوامل مختلفی مانند ناحیه تحت درمان، نوع پوست متقاضی و تجربه پزشک معالج بستگی دارد و ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

مزایا

·        خنک نگه داشتن پوست برای مدت طولانی

·        بکار گیری جنبه های ایمنی گوناگون بر روی دستگاه برای حفاظت از بیمار و پزشک

·        قابلیت جذب مناسب توسط رنگدانه ها

خواندن 143 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.