other bg

نحوه کارکرد دستگاه لیزر دایود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

نحوه کارکرد دستگاه لیزر دایود

پرتوهای نوری با طول موج 800 تا 810 نانومتر توسط دستگاه لیزر دایود به بخشی از پوست که قرار است موهای زائدش برطرف شود تابیده می شود. اساس لیزر دایود جذب گزینشی نور و انرژی آن توسط ملانین موجود در فولیکول موهای زائد می باشد. پس از جذب نور بدون اینکه انرژی زیادی به پوست اطراف مو منتقل شود، انرژی آن در فولیکول به انرژی گرمایی بدل شده و سبب کاهش جریان اکسیژن در حوالی فولیکول مو می شود و از این طریق پیاز و به دنبال آن ساقه مو به شدت آسیب می بیند. از این رو احتمال اینکه در آینده موها دوباره رشد کنند به شدت پایین می آید.

در هنگام استفاده از این دستگاه لیزر دایود برای بهبود عملکرد لیزر دایود می بایست فرد قبل از انجام درمان از وسایلی که باعث بیرون کشیدن مو از پوست می شود استفاده نکند و اصلاح آن قسمت بدن با تیغ انجام شود. عملکرد لیزر دایود به گونه ایست که هر چقدر رنگدانه های موجود در فولیکول های مو تیره تر باشند نور بیشتری جذب کرده و بنابراین سریعا از بین می روند.

لیزر دایود با ارسال نور مادون قرمز به مرکز فولیکول مو جایی که بیشترین رنگدانه ها جمع شده اند، قدرت حذف مو را بیشتر کرده و امکان رشد مجدد آن ها را از بین خواهد برد. لازم به ذکر است که اغلب از دستگاه خنک کننده در کنار دستگاه لیزر استفاده می کنند تا پوست را خنک نگاه داشته و از این طریق عوارض دستگاه لیزر دایود را به حداقل برسانند.

خواندن 134 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.